Pod pojęciem chwilówek rozumie się szeroki wachlarz bardzo dziś popularnych zobowiązań finansowych, jakie stanowią zadłużenia udzielane przez instytucje parabankowe . Są to świadczenia pieniężne, w których nie trzeba przedstawiać żadnych charakterystycznych przy kredytach zaświadczeń. Dodatkowo warto również wspomnieć o tym, że ten rodzaj wsparcia materialnego dla klientów wyżej wspomnianych firm pozabankowych wręczany jest praktycznie 'od ręki'.

Do podstawowych zalet chwilówek zaliczyć należy na pewno szybkość. Jest to opcja na sprawne zdobycie pieniędzy, w danym momencie kiedy są nam one potrzebne i nie trzeba czekać na decyzję jak w przypadku standardowego kredytu ani donosić szeregu dokumentów czy papierów. Niekiedy wystarczy zwyczajne wypełnienie krótkiego formularza, w dodatku dostępnego nierzadko online. Następnie trzeba zjawić się projekty sklepów spożywczych po gotówkę w placówce udzielającej pożyczki i pokazać skan dowodu osobistego. W niektórych instytucjach wymagane są wyciągi z konta, ale nie jest to szczególnie modny precedens.

Musimy wiedzieć, że klasyczny kredyt załatwia się miesiącami, zaś chwilówkę – jak wskazuje jej nazwa- w przeciągu nawet piętnastu minut od złożenia wniosku. Co więcej, niewątpliwym plusem w przypadku pożyczek tej kategorii okazuje się darmowość. Na chwilę obecną jest na polskim rynku kilkudziesięciu pożyczkodawców, którzy prosperują na zasadach bezpłatnie udzielanych chwilówek dla nowych klientów. W praktyce chodzi o to, że konsument zaciągający takie zobowiązanie zwraca wyłącznie kapitał, jaki pożyczył, natomiast nie ponosi żadnych odsetek. Jest też opcja bezprowizyjnego zaciągnięcia zobowiązania, ale by z tego wszystkiego móc skorzystać trzeba oddać pieniądze w ściśle określonym terminie.

 

opieka prawna firm Wrocław
Similar Posts

1 Comment

  1. Niestety raz musiałem skorzystać z chwilówek, sytuacja kryzysowa. Gdyby nie to, że byłem do tego zmuszony, nigdy bym nie wziął. Wiem też, że nigdy już nie wezmę 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *