Wydawać by się mogło, że w przypadku relacji bankowych klient – instytucja w kontekście zaciągania zadłużeń finansowych to wyłącznie jedna strona, ewidentnie konsument, jest stroną ryzykującą. W końcu jeżeli nie zaczniemy spłacać należnych zobowiązań, będziemy ponosili tego poważne konsekwencje, z jakich główną są rosnące odsetki. Oczywiście tak jest, ale warto popatrzyć na aspekt kredytowania obiektywnie. Istotne zagrożenie przy takich wypłatach pożyczkowych tyczy się również instytucji kredytujących.

Zabezpieczenie banku

Istnieje naprawdę szeroki wachlarz rozlicznych kredytów w ekologiczne mieszkalne domy z bali bankach. Niektóre z nich są bardzo kuszące dla konsumentów, bo prezentują niskie oprocentowanie czy długi okres rozłożenia płatności. Niemniej jednak właśnie wtedy bank musi się właściwie zabezpieczyć, zwłaszcza że najczęściej w grę wchodzą wtedy naprawdę gigantyczne kwoty pieniężne, w wysokościach kilkaset tysięcy złotych. I tu mowa na przykład o kredytach hipotecznych, jakie obejmują założenie hipoteki na danej nieruchomości czy obiekcie. Weźmy za przykład budowę domu.

Zagrożenie niewypłacalności

Osoba, która chce wznieść swój własny obiekt mieszkalny, koniecznie musi postawić na taki wariant kredytowy, który obejmuje stworzenie hipoteki. W praktyce jest to zabezpieczenie dla instytucji bankowej, bo w razie niespłacania rat, nie tylko rosną odsetki, ale placówka przejmuje daną nieruchomość, na cel stworzenia której zaciągnięte było zadłużenie. Tym samym, bank jest chroniony przed poniesieniem wyraźnych strat wynikających z niewywiązywania się przez klientów z konkretnych zobowiązań. Musimy pamiętać, że ryzyko względem banku wzrasta także w relacjach klient jako firma – bank. Zagrożeniem niewypłacalności jest na przykład zupełnie nowa placówka która nie jest znana jeszcze na rynku bądź stosunkowo mały majątek przedsiębiorstwa.

 

butelki szklane
Similar Posts

2 Comments

  1. Kto nie ryzykuje, ten nie pije szampana…

    1. a to święta racja 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *