Nie ma co ukrywać, że najbardziej powszechnym dzisiaj rodzajem kredytów zaciąganych w instytucjach bankowych są kredyty hipoteczne. Jest to dla wielu ludzi zupełna podstawa rozpoczęcia procedury budowy własnego domu czy też kupna mieszkania. W grę wchodzą wówczas tak ogromne środki pieniężne, że pełnego nakładu w gotówce samodzielnie zebranej raczej nikt nie ma. Wtedy wnioskodawca zgłasza się po kredyt do placówki bankowej. Na nieruchomość zakładana jest hipoteka.

W praktyce jest to nic innego jak zaciąganie zadłużenia pod zastaw domu czy mieszkania, na cel którego kredytobiorca bierze pieniądze w określonej sumie. W wielkim skrócie, polega to na tym, że w momencie nie uiszczania odpowiednich rat kredytowych, komornik 'siada' na nieruchomość i ją w imieniu i na rzecz banku przejmuje od zadłużonego. Niemniej jednak akurat taka forma kredytu jest niesamowicie popularna i wbrew pozorom cieszy się szeregiem zalet. Jakich?

Po pierwsze raty są rozłożone w czasie, który wynosić może nawet kilkadziesiąt lat. Nie są to zatem gigantycznej wysokości kwoty, nawet gdy mowa o bardzo dużym nakładzie kredytowym udzielanym przez instytucję bankową. Musimy wiedzieć, że to w jakim trybie będziemy spłacać konkretne zobowiązanie pożyczkowe to także kwestia indywidualna, zależna osobiście od klienta placówki, który wybiera albo opcję rat rosnących, albo malejących, albo równe, stałe sumy pieniężne płacone regularnie. Oprocentowanie w takim przypadku jest niższe niż w momencie zaciągania wszelkiego typu innych zadłużeń kredytowych, jakie także są dziś dość modne na rynku bankowym. Niewątpliwą zaleta takiego kredytu hipotecznego jest to, że dzięki niemu inwestycję, jaką planujemy – na przykład budowę domu – możemy zrealizować szybko, sprawnie i w stosunkowo krótkim okresie czasu.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *